توانایی

پشتیبانی خطوط مترو تهران

این برنامه توانایی پشتیبانی از تمامی ایستگاه های موجود بر روی خطوط یک، دو، سه، چهار و پنج پایتخت و حومه را دارا میباشد. حتی شاخه فرعی خط چهار که به ایستگاه های فرودگاه مهرآباد منتهی میشود و شاخه شمالی خط سه که به ایستگاه شهید باهنر منتهی خواهد شد را شبیه سازی میکند.

تمامی خطوط مترو تهران

تمامی خطوط مترو تهران

شبیه سازی پویا

این برنامه حرکت شبیه سازی شده مسیر مسافر مترو را از مبدأ تا مقصد نمایش میدهد و اگر مسافر نیاز به جزئیات مسیر شبیه سازی شده داشته باشد میتواند با فشردن یک دکمه آنرا بصورت تفکیک شده مشاهده نماید. یکی از مزایای این برنامه توضیح هر ایستگاه تقاطعی به خط مربوطه میباشد تا مسافر بداند برای تعویض خط به کدام قسمت ایستگاه باید برود. این مزیت باعث میشود تا اگر یک ایستگاه تقاطعی بیش از دو سکو داشته باشد مسافر در هنگام سوار شدن و یا تعویض خط دچار سر در گمی نشود.

بطور مثال اگر مسافر از ایستگاه کرج ( خط ۵ ) به مقصد ایستگاه شهر ری ( خط ۱ ) در حال سفر باشد، نرم افزار به او اعلان میکند که پس از رسیدن به ایستگاه صادقیه باید مترو خط ۲ را سوار شود که در سکویی دیگری وجود دارد. حال در نظر بگیرید که در ایستگاه صادقیه بیش از دو خط وجود داشته باشد، یا مسافر برای اولین بار از این مسیر استفاده میکند، زمانی که مسافر از مترو پیاده میشود فکر میکند قرار است مترو دیگری از راه برسد و او را سوار کند. اما این برنامه به او میگوید پس از پیاده شدن در ایستگاه صادقیه فقط باید دنبال مترو خط ۲ بگردد و مترو آن مسیر را سوار شود. در واقع دقیقاً مسافر میداند که در ایستگاه صادقیه خط ۵ پیاده شده است و باید به منطقه خط ۲ ایستگاه صادقیه برود و در آنجا منتظر مترو باشد.

یک مسیر شبیه سازی شده

یک مسیر شبیه سازی شده

موقعیت جغرافیایی ایستگاه

بیشتر مواقع مسافر مترو نیاز دارد تا دقیقاً بداند ایستگاه های مترو در کدام قسمت از خیابان ها وجود دارند تا با این دانش بتواند ایستگاه مقصد خود را مشخص نماید و قرارهای خود را مدیریت کند. در واقع اگر مسافر نداند ایستگاه مترو در کدام خیابان بنا شده است، چگونه میخواهد از خدمات مترو استفاده کند. این برنامه کلیه ایستگاه های ۵ خط مترو تهران را نمایش میدهد. فقط کافیست نشانگر ماوس خود را بر روی هر ایستگاه نگه دارید تا تصویر قسمتی از نقشه شهر تهران به همراه مکان ایستگاه مربوطه در بالای پنجره برنامه نمایان شود.

موقعیت جغرافیایی ایستگاه بهارستان

موقعیت جغرافیایی ایستگاه بهارستان

ایستگاه های گردشگری

اگر گردشگری بخواهد مکانهای فرهنگی، مذهبی، تفریحی و تاریخی نزدیک به ایستگاه های مترو تهران را جستجو کند و برای رسیدن به آن مکانها از خطوط مترو استفاده کند، سیستم مسیریاب پویا مترو این قابلیت را برای مسافران تدارک دیده است. فقط کافیست روی دکمه توریست کلیک کنید تا پنجره ای جداگانه در سمت راست برنامه گشوده شود. در آن قسمت لیستی از کلیه مکانهای گردشگری نزدیک به خطوط ۵ گانه مترو تهران قرار داده شده است که با انتخاب هر کدام، نام ایستگاه مربوطه نمایان خواهد شد.

پنجره جستجو گر مکان های گردشگری تهران نزدیک به مترو

پنجره جستجو گر مکان های گردشگری تهران نزدیک به مترو

منطقه مترو

شاید زمانی فرا رسد که مسافر بخواهد تا بداند ایستگاه های مترو در کدام یک از مناطق ۲۲ گانه تهران واقع شده اند. کافیست روی دکمه بزرگ منطقه مترو کلیک کنید تا دکمه هایی نمایان شوند و با حرکت و ثابت نگه داشتن نشانگر ماوس بر روی هر کدام، لیستی از نام های مترو و شماره منطقه مربوطه در بالای پنجره برنامه پدیدار خواهد شد.

ایستگاه های موجود در منطقه یک

ایستگاه های موجود در منطقه یک

سایر امکانات

بجهت اینکه نرم افزار سیستم مسیریاب پویا مترو بتواند خدمات جامعی را به مسافر ارائه دهد، لذا چندیدن دکمه کاربردی در این برنامه گنجانده شده است که هر کدام خدمات خاصی را نمایش میدهند که در ذیل آنها را نام میبریم :

  • دکمه BRT : با فشردن آن نقشه جدیدی از خطوط اتوبوسهای تندرو شهر تهران برروی صفحه پدیدار میشود.
  • دکمه امکانات : با فشردن آن پنجره هایی باز میشود تا امکانات رفاهی مربوط به ایستگاه های خطوط ۵ گانه مترو تهران را بطور کاملاً مجزا نمایش دهد.
  • دکمه زمان حرکت : با فشردن آن پنجره هایی باز میشود تا لیست هدوی خطوط ۵ گانه مترو تهران را بطور کاملاً مجزا نمایش دهد.

نقشه اتوبوس تندرو

نقشه اتوبوس تندرو

قدرت شاخص

کلیه توانایی های ذکر شده در نرم افزار سیستم مسیریاب پویا مترو نیازی به اتصال شبکه اینترنت ندارد و کلیه عملیات مسیریابی و شبیه سازی حرکت مسافر بطور کاملاً آفلاین صورت میگیرد، به عبارتی در هر زمان و مکان میتوان به این خدمات دسترسی داشت.