مشارکت

سیستم درآمد زایی

یکی از نیازهای مسافران مترو در زمان سفرهای درون شهری نقشه مترو میباشد. نقشه مترو ابزاریست که بطور مداوم مورد نیاز مسافر قرار میگیرد و درحال حاضر کمبود آن در مترو تهران دیده میشود. چاپ نقشه های کاغذی برای شرکت مترو تهران بسیار هزینه بر و اقتصادی نیست، نقشه هایی که بصورت تابلو در ایستگاه ها نصب شده اند بسیار مبتدی هستند، به عبارتی این تابلو ها فقط خطوط و ایستگاه های مترو تهران را نمایش میدهند و خبری از موقعیت جغرافیایی ایستگاه، روش مسیریابی، تغییر مسیر، امکانات و خدمات رفاهی خطوط مترو تهران نمیباشد.

یکی از کارهای مفید و درآمدزا که میتوان در این خصوص انجام داد، تبدیل تابلو های ایستا به تابلوهای هوشمند نقشه مترو میباشد. ارائه این خدمات میتواند برای مسافران مفید باشد و همچنین مکانی برای درج تبلیغات بانکها، شرکتها، موسسه ها و غیره بشمار آید. میتوان نرم افزار سیستم مسیریاب پویا مترو را طوری توسعه داد و روی کیوسکهای سخت افزاری و پنل های دیواری نصب نمود تا بعنوان یک سیستم یکپارچه اطلاع رسانی هوشمند دو منظوره ( نقشه هوشمند و پنل تبلیغاتی ) مورد بهره برداری قرار گیرند.

این سیستم سالهاست که در کشورهای اروپایی و پیشرفته مورد استفاده قرار گرفته است و کار گزارها و سرمایه گزارهای آن سودهای خوبی نصیبشان شده است. درحال حاضر کمبود این فناوری در سیستم مترو تهران بخوبی احساس میشود، و نیاز دارد تا این طرح بطور جدی اجرا گردد. با توجه به بومی بودن نرم افزار سیستم مسیریاب پویا مترو و شرکت های داخلی که در ساخت کیوسکها و پنل های دیواری فعال هستند فقط یک گام به عرضه این فناوری باقی مانده است و آنهم تصمیم و اقدام  در این راستا میباشد.

بدینوسیله از تمام اشخاص حقیقی و حقوقی که مایل به مشارکت در خصوص طرح مذکور میباشند، دعوت به مذاکره میگردد. لطفاً نظرات و پیشنهادات خود را با ما درمیان بگذارید.

تصاویر چندین نمونه از تابلوهای هوشمند نقشه مترو با قابلیت نمایش تبلیغات شرکتی

k1k4 k2 k3